Monika Kujawska zwyciężczynią Grand Prix Gdyni!

Monika Kujawska (Czapiewska) odniosła zwycięstwo w klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu PKO Grand Prix Gdyni! To dla naszej zawodniczki spory sukces, który zawdzięcza dobrym startom podczas Biegu Urodzinowego, Biegu Europejskiego i Biegu Świętojańskiego.

Podsumowanie cyklu nastąpiło po zakończeniu ostatniego biegu rozgrywanego w ramach Grand Prix, czyli Biegu Niepodległości 11 listopada. Ze uwagi na przerwę w treningach spowodowaną oczekiwaniem na narodziny dziecka, Monika nie wzięła udziału w zawodach. Nie przeszkodziło jej to jednak w ostatecznym triumfie w GPX. W finalnej klasyfikacji reprezentantka Olimpijczyka o dwie sekundy wyprzedziła Ewelinę Paprocką.

Na liście zwycięzców Monika widnieje jeszcze pod panieńskim nazwiskiem, ale przypomnijmy, że od ponad miesiąca Monika posługuje się nazwiskiem Kujawska.

PKO Grand Prix Gdyni 2017, kobiety (czas łączny z 3 najlepszych startów):

1. Monika Kujawska (Czapiewska) – 1:49:35
2. Ewelina Paprocka – 1:49:37
3. Katarzyna Pobłocka – 1:51:52
4. Kamila Pobłocka-Dobrowolska – 1:52:03
5. Mariola Sudzińska – 1:52:42
6. Monika Rolbiecka – 1:52:47
7. Aleksandra Baranowska-Trzasko – 1:56:16
8. Maria Maj-Roksz – 1:57:14
9. Barbara Bączek-Motała – 1:58:56
10. Ewa Maj-Płotka – 2:00:04

fot. gdyniasport.pl

Daniel szósty w Borzytuchomiu

W sobotę 11 listopada start w Biegu Niepodległości w Borzytuchomiu zanotował Daniel Pek. W biegu głównym na dystansie 5 km rozgrowanym na trudnej, przełajowej trasie Daniel zajął szóste miejsce.

Ciężkie są powroty po kontuzji. Przydało mi się jednak mocne przetarcie, teraz trening idzie lepiej – powiedział kilka dni po biegu Daniel.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *