Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów

W dniach 17-19 maja w Kozienicach odbyły się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów. Podopieczni trenera Leszka Zblewskiego spisali się znakomicie, zdobywając aż 8 medali!

Gwiazdą konkurencji biegowych był Adrian Bielski, który zdobył 3 złote medale na 400m, 800m i 1500m. Podobnie jak rok temu obronił tytuły na wszystkich dystansach.

Maciej Jutrzonka zdobył 2 złote medale, wygrywając konkurs rzutu dyskiem i oszczepem. Ponadto uplasował się na 3 miejscu w pchnięciu kulą.

Debiutujący w mistrzostwach Jakub Gliwa spisał się bardzo dobrze, zdobywając 2 brązowe medale w skoku w dal i biegu na 800m.

Oskar Wilma trzy razy zajmował 4 miejsce, startując w skoku w dal i biegach na 400 i 200m.

Wszyscy zawodnicy w swoich konkurencjach poprawili rekordy życiowe.
Dzięki wspaniałym wynikom UKS Olimpijczyk uplasował się na 3 miejscu w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 8 medali (5 złotych i 3 brązowe).

Wielkie gratulacje dla zawodników i trenerów oraz wolontariuszy pracujących w naszej sekcji osób z niepełnosprawnościami!

W drodze po sukcesy klub wspierają: Gmina Kościerzyna, Powiat Kościerski, VISLINE, EKO-PIL, Bank Spółdzielczy w Kościerzynie, Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Sportowe Szansa Start Gdańsk, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START.

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/a3jJ6eqbFsGDrPcV9

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *