Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski

Znakomicie spisali się nasi niepełnosprawni lekkoatleci w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski, które w dniach 14-16 maja odbyły się w Bydgoszczy. Łącznie nasi zawodnicy zdobyli 6 medali, bijąc przy tym kilka rekordów życiowych.

Galeria zdjęć: Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski – BYDGOSZCZ 2021

W piątek zdobywanie medali rozpoczęli zawodnicy, startujący w konkurencji pchnięcia kulą. Łukasz Walczak wywalczył srebro, natomiast Faustyna Kotłowska została brązową medalistką. W tej samej konkurencji bardzo dobrze zaprezentował się również 15-letni Maciej Jutrzonka, który zajął 5 miejsce w rywalizacji z seniorami.

Trzecim medalistą naszego klubu w pierwszym dniu zawodów okazał się Damian Żołądek, który w biegu na 100m zajął 3 miejsce. Na zakończenie pierwszego dnia rywalizacji debiutant Robert Hinc wywalczył 9 miejsce w konkursie rzutu dyskiem.

Sobota, drugi dzień mistrzostw, przyniosła kolejne dwa medale. Debiutujący w mistrzostwach Robert Zblewski zajął 3 miejsce w rzucie maczugą, zaś w konkursie rzutu dyskiem brąz zdobyła Faustyna Kotłowska.

Ponadto kolejny dobry występ zanotował Maciej Jutrzonka, który w rzucie dyskiem zajął ponownie 5 miejsce z nowym rekordem życiowym. Pechowo zakończył się start na 200m Damian Żołądka, który uzyskał trzeci czas zawodów, ale ostatecznie został zdyskwalifikowany za popełnienie falstartu.

W niedzielę jedyny medal, ale za to złoty, zdobył Daniel Pek w biegu na 400m. Na tym samym dystansie 4 miejsce wywalczył Damian Żołądek. Maciej Jutrzonka zakończył rywalizację w rzucie oszczepem na 7 miejscu.

Cieszy wysoka forma sportowa reprezentantów naszego kraju, Faustyny Kotłowskiej, Daniela Peka i Łukasza Walczaka, którzy już za dwa tygodnie będą reprezentować Polskę na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Bydgoszczy.

Wspaniałe wyniki sportowe zawodników sekcji lekkiej atletyki osób niepełnosprawnych to wynik ciężkiej, systematycznej pracy zawodników, trenerów i wolontariuszy oraz pomocy instytucji i osób współpracujących. Sekcja funkcjonuje dzięki wsparciu Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start, Stowarzyszeniu Sportowo-Rehabilitacyjnego Szansa Start Gdańsk oraz Gminy Kościerzyna.

Kierujemy też podziękowania dla firmy Usługi Ślusarskie Kamil Narkiewicz ze Skorzewa za szybkie wykonanie specjalnego siedziska do rzutów dla zawodników poruszających się na wózkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *