Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w Szczecinie

W dniach 17-19 czerwca w Szczecinie odbyły się jubileuszowe 50. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski z udziałem ósemki naszych zawodników. Wszyscy spisali się znakomicie zdobywając 8 medali, jeden złoty, 3 srebrne i 4 brązowe.

Jedyny złoty medal zdobył Daniel Pek, który zwyciężył w biegu na dystansie 1500m. Ponadto daniel zdobył także srebrny medal na 400m.

Trzy medale wywalczyła Faustyna Kotłowska, która zdobyła srebro w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą oraz brązowy medal w rzucie oszczepem.

Dwa brązowe medale zdobył Damian Żołądek w rywalizacji na dystansach 100m i 400m. Ostatni z brązowych krążków wywalczyła sztafeta 4x100m w składzie: Daniel Pek, Amadeusz Reiss, Damian Żołądek i Oskar Wilma.

Bardzo dobrze spisali się także pozostali zawodnicy: Łukasz Walczak w pchnięciu kulą zajął 4 miejsce. Robert Hinc wywalczył 4 miejsce w rzucie dyskiem, oraz dwa ósme miejsca w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem. Robert Zblewski był dwa razy piąty w konkursach rzutu maczugą oraz rzutu dyskiem. Piąte miejsce w biegu na 1500m zdobył Amadeusz Reiss a ósmą lokatę w biegu na 400m wywalczył Oskar Wilma.

Wielkie gratulacje należą się zawodnikom za medale, osiągnięte wyniki i poprawione rekordy życiowe, a także ich trenerom: Leszkowi Zblewskiemu i Dawidowi Żołądkowi.

Warto wspomnieć, że w tegorocznych zawodach rangi mistrzostwach Polski w kategoriach juniorów i seniorów zawodnicy sekcji osób niepełnosprawnych z UKS Olimpijczyk zdobyli w sumie 20 medali. Takie wielkie sukcesy nie byłyby możliwe bez wsparcia sponsorów: firm Visline sp. z o.o. oraz EKO-PIL, dotacjom z Gminy Kościerzyna i Powiatu Kościerskiego oraz współpracy ze Stowarzyszeniem Rehabilitacyjno Sportowym Szansa START Gdańsk i Polskim Związkiem Sportu Niepełnosprawnych START.