Udany weekend

Kolejny udany start mają za sobą nasi zawodnicy przygotowujący się do występu na Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Toruniu. W ostatnim sprawdzianie na tydzień przed najważniejszą imprezą sezonu zimowego bardzo dobrą dyspozycję zaprezentował m.in. Jakub Makurat, który podczas zawodów w Słupsku pchnął kulę na odległość 15.54m, bijąc rekord życiowy.

Nowy rekord Jakuba plasuje go aktualnie na 5 miejscu w rankingu krajowym w kategorii wiekowej U18.

Bardzo dobry występ zaliczył także drugi z naszych reprezentantów na krajowe mistrzostwa, Kacper Jaszewski, który w Toruniu uzyskał rekord życiowy w biegu na 800m- 2:04,15. Kacper na mistrzostwach kraju wystartuje na dystansie 1000m.

Obaj nasi reprezentanci w Halowych Mistrzostwach Polski U18 wystartują już w najbliższą niedzielę, 14 lutego. Zawody odbędą się w toruńskiej Arenie. Trzymamy kciuki!

Dodajmy, że na mityngu w Słupsku startował również Marek Pepliński, który w pchnięciu kulą w kategorii U16 uzyskał wynik 9,74m, co jest jego nowym rekordem życiowym.

Ponadto debiut w zawodach halowych na dystansie 60m zaliczyli w kategorii U14: Zuzanna Stencel (9,60), Paulina Stencel (10,55) i Filip Stencel (9,35).