Udany występ na zawodach w Garczynie

W środę w Garczynie odbyły się Powiatowe Igrzyska i Licealiada w drużynowych biegach przełajowych. Nasi biegacze reprezentujący Zespół Szkół w Skorzewie zanotowali kolejny udany występ.

Złoty medal w Igrzyskach Dzieci (roczniki 2006-2005) w rywalizacji na 1000m dziewcząt zdobyła Amelia Pobłocka. Indywidualnie wysokie miejsca zajmowały także: Julita Troka (4 miejsce na 1000m) i Patrycja Pawłowska (4 na 1500m).

W klasyfikacji drużynowej nasze dziewczęta w rywalizacji Igrzysk Dzieci wywalczyły 2 miejsce. Skład drużyny: Amelia Pobłocka, Julita Troka, Wiktoria Lubecka, Marta Kamrowska, Oliwia Kleist, Kornelia Makurat, Iga Koźlarska, Agata Wika, Klaudia Domaszk, Daria Półczyńska, Amelia Formela (rez.).

Miejsce na podium zajęła także drużyna dziewcząt biegnąca w składzie: Patrycja Pawłowska, Paulina Pawłowska, Kinga Troka, Daria Edel, Weronika Piątkowska, Karolina Wilma (rez.), któa uplasowała się na 3 miejscu w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Natomiast na miejscu czwartym w rywalizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej uplasowali się chłopcy biegnący w składzie: Arkadiusz Kostka, Nikodem Politowski, Dawid Górny, Mateusz Kruszyński, Kacper Edel.

Gratulujemy podopiecznym trenera Leszka Zblewskiego wspaniałej sportowej postawy i życzymy powodzenia Amelii Pobłockiej, która już w poniedziałek powalczy w finale wojewódzkim w Gdyni.