Zawodnicy Olimpijczyka wyróżnieni przez Gminę Kościerzyna

W poniedziałek 4 marca w Wielkim Klinczu odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień za osiągnięcia sportowe w 2018 roku. Wśród nagrodzonych znalazło się sześcioro naszych zawodników, podopiecznych trenera Leszka Zblewskiego: Daniel Pek, Faustyna Kotłowska , Łukasz Walczak, Jakub Makurat, Amelia Pobłocka i Jakub Olszewski. Gratulujemy!

Przypomnijmy najważniejsze osiągnęcia wyróznionych lekkoatletów:

  • Daniel Pek – srebrny medal Paraolimpijskich Mistrzostw Europy w Berlinie w biegu na 1500m, Mistrz Polski na 800m i 1500m
  • Faustyna Kotłowska – brązowy medal Paraolimpijskich Mistrzostw Europy w Berlinie w rzucie dyskiem. Trzy złote medale mistrzostw Polski juniorów w rzucie dyskiem, oszczepem i pchnięciu kulą.
  • Łukasz Walczak – 5 miejsce w Mistrzostwach Europy INAS w Paryżu w pchnięciu kulą. Dwa złote medale Mistrzostw Polski w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.
  • Jakub Makurat – złoty medal w rzucie dyskiem i brązowy w pchnięciu kulą w Mistrzostwach Okregu Pomorskiego Młodzików w Sopocie. Srebrny medal w rzucie dyskiem w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Bydgoszczy.
    Członek Kadry Wojewódzkiej Młodzików.
  • Amelia Pobłocka – srebrny medal w Finale Wojewódzkim biegów przełajowych w Gdyni. Członkini Kadry Wojewódzkiej Młodzików.
  • Jakub Olszewski – brązowy medal w skoku w dal w finale wojewódzkim Pomorskiej Olimpiady Lekkoatletycznej Dysk Pomorski w Gdańsku.

Więcej informacji: http://www.koscierzyna.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *