Mistrzostwa Polski U16 w Słupsku

W dniach 26-27 września w Słupsku odbyła się najważniejsza impreza sezonu dla 14 i 15-latków, Mistrzostwa Polski Młodzików U16 w lekkiej atletyce, czyli Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. O medale walczyło ponad 700 młodych sportowców z całego kraju, a wśród nich piątka zawodników Olimpijczyka.

Do udziału w tych zawodach kwalifikację wywalczyła piątka podopiecznych trenera Leszka Zblewskiego. Jest to ogromnym sukces małego, wiejskiego klubu.

W pierwszym dniu zawodów, w biegu na 1000m z przeszkodami, świetnie zaprezentowała się Amelia Pobłocka, która wywalczyła 4 miejsce z nowym rekordem życiowym (3:18.43). O medalu zadecydowało skuteczniejsze pokonanie ostatniej przeszkody przez przeciwniczkę. Na tym samym dystansie miała pobiec także Julita Troka, niestety kontuzja kolana uniemożliwiła jej występ w Słupsku.

Na dystansie 2000m wystartowała dwójka naszych biegaczy, z których najlepiej spisał się Kacper Jaszewski zajmując 17 lokatę (6:21.35). Kamil Fąferko zajął 31 miejsce (6:35.76).

W drugim dniu mistrzostw o niespodziankę postarał się Jakub Olszewski, który awansował do ścisłego finału skoku w dal. Do rywalizacji przystępował z 19 wynikiem na listach startowych, a ostatecznie wywalczył 8 miejsce (5.69).

Tegoroczne osiągnięcia naszych młodych lekkoatletów są najlepszymi w 14-letniej historii klubu ze Skorzewa w kategorii młodzików do lat 16.

Wszystkim należą się wielkie gratulacje!

Wyjazd dofinansowany ze środków Powiatu Kościerskiego.