Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów

Znakomicie spisała się czwórka lekkoatletów UKS Olimpijczyk Skorzewo w rozegranych w dniach 16-18 października w Kozienicach, Mistrzostwach Polski Juniorów U17 i U20 w lekkiej atletyce dla osób niepełnosprawnych. Nasi reprezentanci zdobyli 7 medali: 3 złote i 4 srebrne.

Relację z zawodów w Kozienicach, w tym wywiady z naszymi zawodnikami oraz trenerem Leszkiem Zblewskim, znaleźć można na stronie TVP Sport (początek relacji od ok. 4:00).

Najbardziej doświadczona zawodniczka w tej grupie, Faustyna Kotłowska, wywalczyła 3 medale: złoto w rzucie dyskiem oraz srebrne krążki w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą.

Nie udało się obronić trzech tytułów wywalczonych w ubiegłym roku, ponieważ Faustyna rozpoczęła już okres roztrenowania i forma sportowa w tym okresie nie była najwyższa. Nasza zawodniczka już za 2 tygodnie rozpoczyna przygotowania do następnego sezonu i najważniejszej imprezy jaką będą Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio.

Z trójki debiutantów najlepiej w Kozienicach zaprezentował się 15-letni Maciej Jutrzonka, który wywalczył 3 medale: złoto w rzucie oszczepem oraz srebrne medale w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. We wszystkich konkurencjach ustanawił nowe rekordy życiowe.

Złoty medal w rzucie maczugą wywalczył Robert Zblewski, który ponadto w konkursie rzutu dyskiem zajął 6 miejsce.

Dobry występ zaliczył także Damian Chrapkowski, który w pchnięciu kulą był tuż za podium (4 miejsce), a w konkursach rzutu dyskiem i oszczepem zajął 5 miejsce.

Mistrzostwa w Kozienicach miały pierwotnie odbyć się w maju, ale z powodu pandemii zostały przełożone na październik. Zimna i deszczowa pogoda nie sprzyjała zawodnikom w uzyskiwaniu dobrych wyników, ale nie przeszkodziła w ambitnej sportowej rywalizacji o medale.

Warto dodać, że Maciej, Robert i Damian na co dzień trenują pod opieką trenerów UKS Olimpijczyk Skorzewo, Leszka Zblewskiego i Dawida Żołądka w sekcji osób niepełnosprawnych. Sekcja prowadzona jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Rehabilitacyjno-Sportowym START Gdańsk w ramach projektu „Gotowi na START”, realizowanego razem z Polskim Związkiem Sportu Niepełnosprawnych START.

W tegorocznych mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych nasi zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych zdobyli łącznie 17 medali!

Trenerzy zapraszają serdecznie osoby niepełnosprawne, które chciałyby dołączyć do naszej sekcji o kontakt z UKS Olimpijczyk Skorzewo.

Galeria zdjęć: https://photos.google.com/

Wyjazd dofinansowany ze środków Powiatu Kościerskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *