Biegowa majówka

Kolejny raz zawodnicy Olimpijczyka spędzali weekend na biegowo. Tym razem nasi reprezentanci startowali w Białogardzie, Dziemianach, Kaliskach, Łącku, Poznaniu, Sztumie i Żukowie. Zapraszamy na raport podsumowujący wszystkie nasze występy.

Piątek

Maciej Kerszen wywalczył 5 miejsce w Biegu Śladami Bogusława X w Łącku koło Ustki. Maciej wynikiem 33:46 uzyskanym na dystansie 10 km ustanowił nowy rekord życiowy.

Podczas XV Biegu Ulicznego w Kaliskach pierwsze miejsce w biegu na 2,4 km zajął Damian Wnuk, zaś na 4 pozycji bieg ukończył Marcin Stanisławski.

Sobota

W sobotę w Białogardzie znakomicie sezon na bieżni zainaugurował Daniel Pek, który zwyciężył w biegu na 600 m z nowym rekordem życiowym – 1:21.41 .Życiówkę w pchnięciu kulą uzyskał też Łukasz Walczak, a Piotr Kiełpin zbliżył się do własnego rekordu życiowego na 200 m.

Marcin Stanisławski zwyciężył w biegu przełajowym na dystansie 3 km rozegranym w ramach Majówki w Dziemianach

Niedziela

Monika Czapiewska po raz kolejny zwyciężyła w cyklu Kaszuby Biegają 2015 ! W niedzielę nasza zawodniczka była najszybsza w biegu Żukowska „10” na dystansie 10 km. To jej drugi bieg i drugie zwycięstwo w tym cyklu.

W Poznaniu w ramach biegu Wings for Life World Run wystartował Maciej Kerszen. Nasz zawodnik przebiegł dystans 42 km i 600 m! Oto co napisał po biegu: – Wings for Life to niesamowita impreza biegowa, która odbywa się w kilkudziesięciu państwach w tej samej chwili. Nie ma określonego dystansu tylko jak to wszyscy mówią „meta goni Ciebie”. Grunt to zabawa i tak to potraktowałem. Tydzień temu dyszka, 1 maja kolejna dyszka i życiówka (nie powalająca, ale zawsze), 3 maja 42 km 600 m, gdzie maraton przebiegłem w 3:05:23! Bez żadnego przygotowania, z myślą o maratonie na jesień … pyk!

Wings for Life World Run to charytatywna impreza rozgrywana jednocześnie w 33 krajach na 6 kontynentach. W tym biegu nie ma tradycyjnej linii mety. Jej rolę pełnią samochody pościgowe, które 30 minut po starcie wyjeżdżają na trasę i kolejno eliminują wyprzedzanych przez nie zawodników.

W Sztumie Damian Wnuk wywalczył 9 miejsce w 25. Jubileuszowym Międzynarodowym Biegu Solidarności na 10 km (czas 34:59). Nasz zawodnik zajął dodatkowo 2 pozycję w kategorii do 29 lat i, co ciekawe, jako najszybszy 25-latek otrzymał od organizatorów nagrodę specjalną.

Wszystkim naszym lekkoatletom gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *