Monika blisko medalu mistrzostw Polski

Sporo startów i sukcesów mają na swoim koncie zawodnicy Olimpijczyka biorący udział w zawodach biegowych organizowanych w ubiegły weekend. Największy sukces w ostatnich dniach odniosła Monika Czapiewska, która w niedzielę w Zamościu uplasowała się na 4 miejscu podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 10000 m.

Nasza reprezentantka wynikiem 37:10,06 ustanowiła nowy rekord życiowy i tym samym uzyskała pierwszą klasę sportową. Szkoda, że w marcu przygotowania zawodniczki pokrzyżowała kontuzja kolana, bo był duża szansa na medal, zabrakło kilka sekund.

Także w niedzielę odbyła się 24 edycja Biegów Przełajowych w Żukowie. Na zawodach tradycyjnie nie zabrakło biegaczy Olimpijczyka, którzy i tym razem zajęli czołowe pozycje. W biegu główny na dystansie 6 km na drugim miejscu bieg ukończył Daniel Pek, zaś dwie lokaty niżej rywalizację zakończył Leszek Zblewski.

W Żukowie, w biegach dla dzieci i młodzieży, na podium stawali:

Klasa I – 200 m
1 miejsce – Konrad Dułak

klasa III – 400 m
1 miejsce – Amelia Pobłocka

Szkoła ponadgimnazjalna
2 miejsce – Marcin Stanisławski

Ponadto startowali i dzielnie walczyli:  Julek, Mateusz i Sławek Wica, Paulina Pierzgalska, Agata Tomaczkowska. 

W niedzielę mieliśmy także naszego przedstawiciela w Warszawie, gdzie odbył się Orlen Warsaw Marathon. Maciej Kerszen, bo o nim mowa, wystartował w biegu OSHEE na dystansie 10 km i zajął w nim 59 miejsce wśród ponad 10,5 tys. biegaczy. Nasz zawodnik czasem 34:33 wyrównał rekord życiowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *