Powiatowa Gimnazjada w LA

We wtorek 19 maja w Lipuszu odbyła się Powiatowa Gimnazjada w lekkiej atletyce. Reprezentacja Gimnazjum w Skorzewie, licząca 16 zawodników, zdobyła w sumie 4 medale – 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy.

Złote medale to zasługa Kacpra Bobera, który zwyciężył w skoku w dal i w biegu na 300 m. W skoku w dal nasz zawodnik uzyskał bardzo dobry wynik 6.10 m, będący tylko o 2 cm gorszy od rekordu szkoły.

Srebrny medal wywalczyła Monika Betcher w biegu na 300 m, zaś a brązowy krążek zdobył Mateusz Biodrowski w biegu na 600 m.

Na wyróżnienie zasłużyła także Marta Chrapkowska, która zajęła 6 miejsce w biegu na 1000 m oraz sztafeta 4×100 m dziewcząt.

Chłopcy ze Skorzewa sklasyfikowani zostali na 6 miejscu w klasyfikacji szkół. Większość naszej reprezentacji stanowili uczniowie klasy 1 i 2, dla których tegoroczny występ był dla nich okazją do zebrania doświadczenia, które – mamy nadzieję – zaprocentuje w następnych latach.

Gratulujemy medalistom i wszystkim reprezentantom za ambitna walkę i sportową postawę.