Kolejny weekend pod znakiem startów

Daniel Pek po ciężkich treningach na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie wystartował w sobotę Słubicach w mityngu pod egidą IPC na dystansie 400 m zwyciężając z rekordem sezonu 52,63.

W niedzielę trójka naszych zawodników wzięła udział w 32. Biegu o Puchar Leśny w Obliwicach k/Lęborka. W biegu gimnazjalistek na dystansie 1,2km dobrze spisała się Monika Betcher zajmując 3 miejsce. Leszek Zblewski i Daniel Pek wystartowali w biegu głównym na dystansie 5,3km, w którym odbyły się eliminacje do biegu na 1 milę (pierwsza 10 zawodników z biegu przełajowego na 5,3km uzyskało kwalifikację do startu na 1 milę). Cel został osiągnięty, bo nasi zawodnicy zajęli odpowiednio 7 i 8 miejsce. Leszek Zblewski wywalczył dodatkowo 1 miejsce w kategorii M40. W wyścigu na 1 milę Daniel Pek zajął 4 miejsce ulegając po ostrej walce utytułowanym rywalom m.in. Łukaszowi Kujawskiemu, Marcinowi Nagórkowi i Tadeuszowi Zblewskiemu. Trener Leszek Zblewski milę ukończył na 9 miejscu.

Gratulujemy! Kolejnym startem dla naszych zawodników będą VI Biegi Uliczne w Skorzewie.