Łukasz Walczak srebrnym medalistą Mistrzostw Świata!

W dniach od 10 do 14 czerwca w Bydgoszczy odbywały się Mistrzostwa Świata VIRTUS w lekkiej atletyce. Już w pierwszym dniu zawodów, w konkursie pchnięcia kulą, Łukasz Walczak wywalczył srebrny medal z nowym rekordem życiowym 12,00m. To największy sukces w karierze naszego zawodnika!

Jestem bardzo zadowolony i dumny z osiągnięcia Łukasza, który zasłużył sobie na to ciężką i systematyczną pracą na treningach, łącząc pracę zawodową z treningami — powiedział Leszek Zblewski, trener i prezes Olimpijczyka Skorzewo. — Wiem, że Łukasza stać na dalsze pchnięcia, ale trzeba jeszcze wyeliminować błędy techniczne.

Łukasz zajął także 4 miejsce w konkursie rzutu dyskiem. Do wywalczenia medalu zabrakło 1 m.

Drugi nasz reprezentant, Daniel Pek, wywalczył 5 miejsce w biegu na 800m. Niestety problemu zdrowotne uniemożliwiły Danielowi walkę o wyższą pozycję.

W przypadku Daniela teraz najważniejszy jest szybki powrót do zdrowia i skupienie się na przygotowaniach do najważniejszego startu w Tokio — powiedział Leszek Zblewski.