Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów

W dniach 19-20 czerwca w Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce dla osób niepełnosprawnych. W zawodach udział wzięło dwóch naszych zawodników: Maciej Jutrzonka i Oskar Wilma. Obaj spisali się znakomicie.

Maciej Jutrzonka został mistrzem Polski w rzucie oszczepem z nowym rekordem życiowym oraz brązowym medalistą w konkursie rzutu dyskiem. Ponadto zajął 4 miejsce w pchnięciu kulą – także z nowym rekordem życiowym.

Bardzo dobrze spisał się także Oskar Wilma, który debiutował na tego typu zawodach. W biegu na 400m zdobył srebrny medal, natomiast w skoku w dal zajął 4 miejsce.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom znakomitych wyników!

Warto wspomnieć, że sekcja dla osób niepełnosprawnych dział w naszym klubie dzięki wsparciu Polskiego Związku Niepełnosprawnych Start w ramach Projektu GOTOWI na START, Stowarzyszeniu Rehabilitacyjno Sportowemu Szansa START Gdańsk oraz wsparciu Gminy Kościerzyna.